koshchey (koshchey) wrote,
koshchey
koshchey

В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ УНІКАЛЬНИЙ ПРОЄКТ ІЗ РОЗСЕКРЕЧЕННЯ АРХІВНИХ ДОКУМЕНТІВ

Служба зовнішньої розвідки України (СЗРУ) розпочала публікацію документів із архівних фондів. Тих, які становлять історичну цінність і містять відомості про події й осіб, що стосуються процесів державотворення в різні періоди української історії.

На розкриття таємної інформації пішли з нагоди відзначення на державному рівні 30-річчя Незалежності України. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства, пише OBOZREVATEL.

У межах проєкту 30 березня там опублікували розповідь про керівника Проводу Українських Націоналістів у 1977-1979 роках Дениса Квітковського.

«Він увійшов у вітчизняну історію як лідер, який увесь свій досвід правника, публіциста, видавця, історика, громадсько-політичного діяча спрямовував на гуртування українців у всьому світі довкола ідеї відродження державності України. За його активною діяльністю в еміграції пильно стежили органи КДБ, про що збереглися матеріали в Галузевому державному архіві СЗРУ», – зазначили у відомстві, додавши, що розсекречені документи дають змогу повніше осягнути й пізнати цю неординарну особистість.

Також у Службі підкреслили, що впродовж наступних місяців на сайті у розділі Розсекречена історія розміщуватимуться унікальні оригінальні документи з архіву розвідки (світлини, спогади, листи, свідчення безпосередніх учасників подій, довідки тощо) про важливі події української історії та визначні постаті, які в різні роки робили свій внесок у процеси державотворення, боротьбу за свободу і незалежність України.

Примітно, що раніше у СЗРУ вже розсекретили й оприлюднили низку матеріалів про діяльність Української Народної Республіки, уряду УНР і її спецслужб в еміграції, Гетьманат та гетьманський рух минулого століття, українську еміграцію 1920-1930-х років. А також про життя і діяльність тогочасних українських діячів Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Володимира Винниченка, Юрія Тютюнника, Степана Бандери й інших.

Окрім цього, у 2021 році на сайті СЗРУ було оприлюднено документи та матеріали про активних учасників національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність Семена Могили, Федора Боржинського, Олександра Удовиченка, Якова Гальчевського та Андрія Лівицького.

Джерело
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments