koshchey (koshchey) wrote,
koshchey
koshchey

Закрий пельку Кремлю! /Відео/

Originally posted by gorlis_gorsky at Закрий пельку Кремлю! /Відео/

ГРОМАДЯНСЬКА КАМПАНІЯ «ЗАКРИЙ ПЕЛЬКУ КРЕМЛЮ»

Закликаємо політиків, журналістів, експертів і громадських активістів підтримати та поширити ці вимоги, щоб перетворити бойкот прокремлівських ЗМІ в Україні у справжній суспільний рух.

Текст звернення:
«Ворог атакує нас не лише на окупованих територіях. Нині головна зброя проти нас - російська пропаганда в Україні. Ворог маніпулює економічними проблемами, використовує корумпованість влади і сіє тривогу.
Москва переконує наших людей, що ми – неспроможна держава.
Кремлівські медіа в Україні сіють чвари й зневіру; нав’язують нам штучно створених демагогів і популістів. Вони активно реабілітують банду «регіоналів», яку досі чомусь не покарано.

Кремлівські медіа з українською пропискою заперечують російське вторгнення, звинувачують Україну у війні. Вони дискредитують українських військових і вимагають миру за будь-яку ціну.
Кремлівська мережа псевдожурналістів підступно перетворює образу людей на політиків у злобу до Української держави.
У нас свої рахунки з владою і так званою елітою.
Ми чудово розуміємо, як і коли вони прагнуть нас обдурити, які помилки робить.
Але ми не дозволимо кремлівським пропагандистам зіштовхувати нас лобами, ширити ненависть до своєї країни.
Настав час припинити вторгнення у наші голови і душі. Дискусія без чітких фактичних і моральних меж неприпустима.
Ми повинні дати відсіч російській інформаційній диверсії проти України.
Наші вимоги:
1. До українських ЗМІ: не надавати слова співучасникам злочинів проти Майдану, а також діячам, які не визнають факту збройної агресії Російської Федерації проти України, або називають війну “громадянською”.
2. До чиновників, політиків, активістів, експертів і журналістів: не розмовляти з медіа-структурами, які явно заперечують російське вторгнення, відверто пов’язані з Російською Федерацією або чиїми реальними власниками є посібники режиму Януковича. Це телеканали «Інтер», «112-й канал», «NewsOne», «Україна»; радіостанції «Вєсті», «Голос столиці», «Ера», станції холдингу «UMH group»; видання «Вєсті», «Сєгодня», «Корєспондєнт», «Forbes.Україна», «Комсомольская правда в Украінє», «Аргумєнти і факти в Украінє»; веб-сайт «Страна.ua», - а також усі пов’язані з названими ЗМІ веб-сторінки та сервіси.
3. До народних депутатів: створити міжфракційне об’єднання для політичної і законодавчої підтримки нашої ініціативи.
4. До комерційних і політичних рекламодавців: утриматися від розміщення реклами та спонсорства у згаданих вище ЗМІ.
5. До усіх громадян України: не дивитися, не слухати, не читати ворожі медіа - спеціально створені, щоб посварити нас із державою та між собою, щоби заплутати й залякати кожного з нас».

Закликаю долучитися до кампанії: Василь Шкляр Oksana SyroyidSergey Vysotsky Bogdan Butkevych Олег Базар Івшина Лариса Olga LenVitaly Portnikov Roman Bezsmertnyi Олександр Черненко Sergii IvanovParasiuk Volodymyr Galyna Zelenko Olexander Maslak Mykola Kniazhytsky Oleg Shama Igor Lutsenko Дмитро Лінько Natali UlynetsАндрій Ганус Роман Онишкевич Natali Prilutskaya Юрий Бутусов Петро Олещук Олег Канівець
Пропоную Вам розіслати такі ж запрошення долучитися до цієї кампанії десяткам своїх друзів з-поміж політиків, журналістів, експертів, громадських активістів. Попросіть їх передати запрошення далі.

***
Одразу відповім на запитання, що найчастіше виникали у колег, яким пропонували долучитися до акції.
Перша омана: «Так ці ж медіа ні до чого незаконного не закликають».
Відповідь: Ці медіа справді не закликають до руйнації України чи повалення конституційного ладу. Водночас, їхнє головне завдання – вдало маніпулювати очевидними фактами, щоб на виході отримати правильний результат: недовіру, зневіру і страх серед людей. Ці медіа є машиною, яка перетворює суспільний скепсис в невіру до позитивних змін і ненависть до своєї держави. Так кремлівські ЗМІ працюють по всьому світу й проти усіх свої ворогів, підступно знищуючи їх зсередини.
Друга омана: «Ці медіа не можна бойкотувати. Спілкуючись з ними, ми забезпечуємо там баланс думок».
Відповідь: Це ілюзія. Людям зі здоровою державницькою позицією дають можливість висловитися у таких медіа тільки для того, щоб зімітувати плюралізм і баланс думок. Ними лише косметично прикрашають загальний інформаційний потік, спрямований на формування відповідних настроїв в українському суспільстві. Над цим заздалегідь добре попрацювали ідеологи і куратори цих проектів. Вашу присутність розбавляють новинами, коментарями ведучих та інших гостей ефіру до і після вас. Тож не тіште себе ілюзіями, бо ви там для прикраси.
Третя омана: «Ці медіа люб’язно надають слово, а інші ні. Де ми зможемо висловити свою думку?!».
Відповідь: Вас використовують рівно доти, доки ви потрібні там для галочки. Коли відбудеться реванш, або завершиться «тиха» окупація України Кремлем, буде пізно влаштовувати протести чи бойкот. І ще одне. Коли ви переживаєте, що вас не покажуть по телевізору, пам’ятайте, що хтось у цей час гине на фронті, а багатьох українських хлопців і дівчат вже ніколи не буде поруч з нами.

І наостанок.
До певного моменту я також коментував деяким ЗМІ з наведеного вище списку. Комусь відмовив давно, комусь пізніше. Остаточне рішення прийняв восени цього року, коли почався масований реванш кремлівських сил і «регіоналів» на внутрішньому фронті. Толерувати ці медіа надалі небезпечно для України і для кожного з нас. Їм треба оголосити публічний бойкот й активно закликати до цього інших.

Михайло Бесараб


Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments